نکات طلایی در خصوص تاریخچه پارچه ژاکارد
1400/3/24

بیش از یک قرن و نیم پس از اینکه مسیو ژاکارد برای اولین بار انقلابی در صنعت نساجی ایجاد کرد ، در سال 1980 جاکارد الکترونیکی اصلی به بازار عرضه شد. امروزه ، برنامه نویسی کارت پانچ Jacquard به طور گسترده ای جایگزین برنامه نویسی رایانه ای مدرن شده است

نمایش
همه چیز در خصوص پارچه تریکو
1400/3/10

اصطلاح "تریکو" به نوع خاصی از پارچه گره خورده مربوط می شود. در اصل سبک است. پارچه تریکو ترکیبی از الیاف و ترکیبات الیاف است. اختلاط پارچه های طبیعی و مصنوعی امری غیرمعمول نیست. الیاف مصنوعی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد موارد زیر است:

نمایش
گالری نقشینه پارسی
1400/2/25

مجموعه گالری پارچه نقشینه پارسی با مدیریت خانم میلانی با بیش از هشت سال فعالیت حضوری با دو شعبه واقع در تجریش و بازار بزرگ تهران در سال 1399 فروش اینترنتی خود را در حوزه وب آغاز کرده است

نمایش
پارچه سوییت
1400/2/20

سوییت آخرین مرحله پرداخت چرم و اخرین لایه آن می باشد این پارچه نرم و لطیف انواع مختلفی دارد که از چرم طبیعی  گاو , گوسفند و یا خوک , بز , گوزن و….تهیه شده و نوع مصنوعی آن از انواع پارچه میکروسوئیت , سوییت نرم و سوییتیت تهیه می شوند.

نمایش
الیاف طبیعی
1400/2/18

الیاف طبیعی ، هر ماده اولیه مویی که مستقیماً از یک منبع حیوانی ، گیاهی یا معدنی به دست می آید و به پارچه های غیربافته مانند نمد یا کاغذ تبدیل می شود یا پس از چرخاندن به نخ ، به پارچه بافته می شود. یک الیاف طبیعی ممکن است بیشتر به عنوان تجمع سلول هایی تعریف شود

نمایش
نحوه بررسی کیفیت پارچه

یکی از اولین مواردی که باید در مورد بررسی کیفیت پارچه درک کرد ، دانستن این است که انواع مختلف پارچه ها ویژگی های مختلفی دارند - و بنابراین استانداردها برای هر یک متفاوت است. به عنوان مثال ، شما نمی توانید صافی مشابهی بین پارچه 100٪ پنبه ای و پارچه ای ساخته شده از مواد مخلوط داشته باشید.

نمایش
همه چیز در مورد پارچه کرپ
1400/1/28

کرپ ، کرپ معمولی ، پارچه ای مجلل است که به طور سنتی از ابریشم ساخته می شد ، اما اکنون می توان آن را تقریباً از هر نوع الیاف تهیه کرد. انواع کرپ از نازک و سبک تا ضخیم و سنگین متفاوت است. بیشتر پارچه های کرپ دارای پارچه ای زیبا هستند و کاربرد های متفاوتی دارند.

نمایش
پارچه تابستانه
1400/1/18

روزهای گرم آفتابی، داغ تیر و مرداد در راه است و باید هرچه زودتر در فکر خرید یا دوخت لباس های خنک تابستانی باشیم. تنها راه حل ساده که در گرمای طاقت فرسا هم بتوانید از خانه خارج شویم چیست؟ قعا پوشیدن لباس با پارچه تابستانی خنک و مناسب!

نمایش
راهنمای شناخت و کاربرد انواع پارچه
1400/1/18

از انواع مختلف پارچه می توان به کرپ، توئید، مخمل کوبیده و ... اشاره کرد که تمامی این جنس محصولات در پارچه فروشی تقشینه پارسی موجود می باشد. با مطالعه این مقاله می توانید انتخابی آسان جهت خرید پارچه داشته باشید.

نمایش