نحوه بررسی کیفیت پارچه

نحوه بررسی کیفیت پارچه

پارچه های مختلف ، استانداردهای مختلف

یکی از اولین مواردی که باید در مورد بررسی کیفیت پارچه درک کرد ، دانستن این است که انواع مختلف پارچه ها ویژگی های مختلفی دارند - و بنابراین استانداردها برای هر یک متفاوت است. به عنوان مثال ، شما نمی توانید صافی مشابهی بین پارچه 100٪ پنبه ای و پارچه ای ساخته شده از مواد مخلوط داشته باشید. اختلافات به این معنی نیست که یکی به طور خودکار گزینه بهتری است.

مواردی که باید در پارچه به آنها توجه کرد.

علیرغم تفاوت های آشکار ، نشانه های مشخصی از کیفیت وجود دارد - مهم نیست که چه موادی باشد.

 در این مقاله تنها چند مورد اساسی ذکر می شود.

پارچه

  • بافت الیاف

 پارچه های مرغوب دارای الیافی هستند که از نزدیک و محکم با هم ترکیب شده اند. هیچ فاصله واضحی بین الیاف وجود نداشته باشد زیرا این اغلب نشان دهنده ضعف در کیفیت فیبر است. این پارچه ها به راحتی پاره می شوند. پارچه های با کیفیت بالا ترکیبی متعادل تر از بافت های عمودی و افقی دارند که باعث ایجاد سطح پارچه ای مستحکم تر می شوند.

  • رنگ

یک پارچه با کیفیت خوب باید متناسب با رنگ کار باشد. به دنبال ناهمواری در تن در تمام سطح پارچه باشید. هیچ خط و لکه ای نباید وجود داشته باشد. پارچه ها را برای ثابت بودن رنگ نیز آزمایش کنید.

  • تراکم تار و پود

 این به تعداد رشته های نخ در اینچ اشاره دارد. تعداد نخ بیشتر به معنی محکم و مقاوم بودن پارچه است.

  • رویه پارچه

لایه رویی کامل پارچه شما نباید بافت ناهموار ، چین و چروک های غیرمعمول یا کشش در گوشه ها را نشان دهد.

کیفیت پارچه

نکاتی در مورد انتخاب پوشاک و ملحفه

در مورد انتخاب لباس یا پارچه برای کار خود ، سه نکته را باید به خاطر بسپارید:

  1. قیمت: کیفیت با یک قیمت همراه است و بیشتر اوقات ، کالاهای غیرمعمول ارزان قیمت نشانگر برش گوشه ها در مورد مواد یا نیروی کار (یا هر دو) است. نقطه قیمت باید از نظر شکل و کیفیت با کالا مطابقت داشته باشد.
  2. محصول نهایی: پارچه و لباس با کیفیت بالا از ظاهری مشخص برخوردار است. درزها باید به خوبی دوخته شوند. دکمه ها باید تمیز و یکنواخت باشند.
  3. منبع: ملحفه و لباس سرمایه گذاری ارزان نیست ، بنابراین مطمئن شوید که وسایل خود را در طول پروسه خرید خود فقط از یک پیمانکار معتبر تهیه کنید. پیمانکاری را انتخاب کنید که سالها در صنعت تخصص و تجربه داشته باشد. پیمانکار شما باید بتواند در مورد مواد و ساخت هر مورد با اطمینان توضیح دهد. با شرکتی مانند Dempsey Uniform & Linen Supply همکاری کنید که در میان همتایان خود در صنعت و نزد مشتریان خود شهرت بسیار خوبی دارد.

 

چگونه می توانید بهترین پارچه متناسب با لباس خود را تشخیص دهید؟

3 نکته مهم در انتخاب پارچه مناسب

  1. وزن پارچه را در نظر بگیرید. وزن یک پارچه با GSM گرم در متر مربع اندازه گیری می شود و وزن سنگین یا سبک بودن پارچه را تعریف می کند.
  2. کارایی پارچه مورد نظر را بررسی کنید.
  3. کشش پارچه را تست کنید. کشش میزان کشش پارچه شماست.

منبع: وب سایت http://www.dempseyuniform.com

جهت خرید انواع پارچه های نفیس و منحصر به فرد از گالری نقشینه پارسی، اینجا کلیک کنید.