همه چیز در مورد پارچه کرپ

همه چیز در مورد پارچه کرپ

1400/1/28

پارچه کرپ

کرپ معمولی ، پارچه ای مجلل است که به طور سنتی از ابریشم ساخته می شد ، اما اکنون می توان آن را تقریباً از هر نوع الیاف تهیه کرد. انواع کرپ از نازک و سبک تا ضخیم و سنگین متفاوت است. بیشتر پارچه های کرپ دارای پارچه ای زیبا هستند و کاربرد های متفاوتی دارند.

 

کرپ چه نوع پارچه ای است؟

کِرپ یا کرپ نوعی پارچه ابریشمی ، پشمی یا مصنوعی است که ظاهری خاص چین و چروکی و برجسته دارد. کرپ از کلمه فرانسوی آمده است که به معنی پنکیک نازک و کوچک است. این پارچه معمولاً پارچه ای سبک تا متوسط ​​است اما در نهایت ، کرپ می تواند هر وزنی باشد. از کرپ می توان در تهیه لباس هایی مانند کت و شلوار ، بلوز ، شلوار و ... استفاده کرد. کرپ همچنین در وسایل تزئینی منزل برای مواردی مانند پرده ، پشت پرده و بالش محبوب است. پارچه کرپ برای تابستان خوب است؟پارچه کرپ )پنبه ای( تقریبا همیشه در تابستان پوشیده می شود. این پارچه ای بسیار سبک و زیبا است که رد و بدل هوا هوایی و راحتی فرد را برای فراهم می کند. برای لباس های رسمی یا مهمانی ، زنانی که می خواهند کرپ بپوشند تمایل دارند پارچه کرپ ابریشمی ظریف را انتخاب کنند. آیا کیفیت پارچه کرپ مرغوب است؟"کرپ" نامی است که با پارچه ای چین دار یا سنگریزه ای به پارچه گفته می شود و اغلب برای بلوزها و لباس هایی با پارچه ای زیبا استفاده می شود. تقریباً از هر الیافی ممکن است استفاده شود و پارچه می تواند نازک و شفاف ، ظریف و مات یا حتی سنگین باشد. پارچه) ممکن است کش دار باشد و به دقت و برش و دوخت نیاز دارد.   

 شما می توانید انواع پارچه را از فروشگاه نقشینه پارسی در تجریش تهران، به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق سایت خریداری نمایید.

پارچه کرپ به راحتی دوخته می شود؟

کرپ اشکال مختلفی به خود می گیرد و باعث می شود برای همه فصول و موارد مختلف بسیار مناسب باشد. احتمالاً لباس هایی از کرپ تهیه کرده اید یا قبلا کرپ دوخته اید. این پارچه به دلیل بافت و پارچه بی عیب و نقص آن کاملاً مشهور است ، اما کاملاً لغزنده است ، که هنگام خیاطی مشکلاتی برای خیاط ایجاد می کند.

پارچه کرپ

چگونه می توانید تشخیص دهید پارچه کرپ است؟

پارچه ای که با یک سطح چین خورده ، پوکه ای یا سنگریزه ای با نخ های بسیار پیچ خورده در پود و گاهی در تار یا هر دو مشخص می شود. کرپ معمولاً با بافت ساده درست می شود. بافت صاف این پارچه نرم و انعطاف پذیر می تواند صاف یا کاملاً خشن باشد.

 

آیا می توانید پارچه کرپ را بشویید؟

پارچه کرپ را با مواد شوینده ظریف لباسشویی تمیز کنید. پارچه کرپ در پشم ، پلی استر یا ابریشم موجود است. کرپ ابریشم باید همیشه خشک باشد چون لطیف است و پارچه های پشمی یا پلی استر را نیز می توان راحت تمیز کرد .

 

آیا می توانید پارچه کرپ را اتو کنید؟

کرپ را با اتوی گرم اتو کنید ، همیشه یادتان باشد که در قسمت پایین کرپ اتو بزنید. از اتوی خنک روی پارچه های ابریشمی استفاده کنید و یک حوله نازک بین کرپ و اتو قرار دهید.

اتو پارچه کرپ

کرپ یا ژورژت کدام بهتر است؟

سارافان جورجت هم برای موقعیت های سنتی و هم برای میهمانان معمولی مناسب است. کرپ سیلک پارچه ای لوکس با براقیت و بافت صاف است که با استفاده از نخ های پیچ خورده بافته می شود. پرده های Crepe Silk نیز بسیار زیبا هستند و به راحتی پلیسه می شوند.

 

آیا مواد اولیه کرپ گران هستند؟

بسیار نرم و بسیار سبک وزن است ، اما بسیار ظریف ، گران قیمت است و برخی از از بافت "خام" آن متنفرند. بهتر است در ماه های گرم پوشیده شود. CREPE یک پارچه ابریشم نرم ، استات یا ریون سبک است که دارای بافتی مبهم و سطح چین خورده است.

 

منبع : https://www.masterclass.com

 برای مشاهده و خرید انواع پارچه کرپ از گالری تقشینه پارسی اینجا کلیک کنید