پارچه تابستانه

پارچه تابستانه

1400/1/18

بهترین پارچه مناسب تابستان

روزهای گرم آفتابی، داغ تیر و مرداد در راه است و باید هرچه زودتر در فکر خرید یا دوخت لباس های خنک تابستانی باشیم. تنها راه حل ساده که در گرمای طاقت فرسا هم بتوانید از خانه خارج شویم چیست؟ قطعا پوشیدن لباسی با پارچه تابستانی خنک و مناسب!

مهم‌ترین فاکتور در انتخاب انواع پارچه تابستانی، توجه به الیاف تشکیل‌دهنده‌ی پارچه‌ی آن است. پارچه سرا نقشینه پارسی قصد دارد تا چند نوع از پارچه های مناسب فصل تابستان  را معرفی کند تا با خیال آسوده خریداری کنید و سپس از قدم زدن در گرما تابستانی لذت ببرید.

بعضی پارچه‌ ها گرما روزهای سخت تابستان را قابل‌تحمل‌تر می‌کنند.

پارچه هایی با ضخامت کمتر خنک و نازک جز این دسته هستند که میتوان در تابستان استفاده کرد.از بین انها به انواع پارچه های کتان،حریر، شانتون، نخی و … اشاره کرد که برای فصل بهار و تابستان گزینه مناسبی هستند.

تصمیم بر آن است که در این مقاله پارچه کتان مناسب جهت دوخته مانتو و حتی البسه مردانهِ تابستانه را معرفی کنیم.

 

گرما تابستان

 

از انواع پارچه های فصل برای تابستان برای تن‌پوش‌های مردانه و زنانه می‌توان کتان لینن زیر اشاره کرد:

کتان

از انواع پارچه های مناسب تابستان میتوان به کتان لینن اشاره کرد که علاوه بر قیمت ارزان آن، سبک و نرم است کتان (linen) یا لینِن گزینه های مناسب انواع پارچه برای تابستان است که از الیاف طبیعی گیاه کتان بافته می‌شود. کتان تن‌ خور و ایستایی مناسبی دارد و به دلیل استحکام مناسب ‌نسبت پارچه ‌های نخی دیگر دیرتر شکل ظاهری خود را از دست می دهند. پارچه لینن برای کت ‌و شلوار های غیررسمی(کژوال) تابستانی انتخاب بی نقصی است.

از ترند ها محبوب این فصل از سال 2021 مانتو و شلوار های فری سایز است بنابراین استفاده از پارچه کتان را فراموش نکنید.

برای خانم‌های محجبه که بیشتر اوقات پوشش فری سایز و گشاد را ترجیح می دهند، مانتوی کتان با استایل مینیمال در تابستان پیشنهاد می شود.

 پارچه کتان لینن

مزایا پارچه کتان

 

  • مقاوم و بادوام: کمتر پیش می‌آید که از لباس‌های جنس کتان زود دل‌زده شویم. شاید چون کتان در مقایسه با نخ‌پنبه بارها مقاوم‌تر و بادوام‌تر است و تا سال‌ها خوش‌ریخت باقی می‌ماند.
  • بسیار خنک: کتان پارچه ذاتا تنفس‌پذیری است و با عبور هوا رطوبت بدن را می‌گیرد. خیلی هم زود خشک می‌شود.
  • سبک بودن: بافت این پارچه بدلیل اینکه تراکم کمی دارد، سبک بوده و وزن زیادی به خود نمی­گیرد. این خاصیت به این معنی است که این پارچه منفذها و نقاط خالی زیادی در بافت خود دارد و بدن قابلیت تنفس دارد.
  • خنک بودن لباس های لینن: به خاطر وجود منفذهای زیادی که در درون بافت پارچه لینن وجود دارد، می توان از آن لباس های خنکی دوخت؛ به همین خاطر این لباس بیشتر مناسب فصول و روزهای گرم سال است.

معایب پارچه کتان

 

  • چروک‌پذیری بالا: کتان پارچه بسیار چروک‌پذیری است. دقیقا به همین دلیل خیلی از اشخاص تمایلی به پوشیدن مانتو یا بلوز کتان ندارند. اما الیاف کتان به‌مرور براثر استفاده منعطف‌تر می‌شوند و درنتیجه کمتر چروک می‌خورند. این را هم بدانید که بلوزهای مردانه کتان اتفاقا با اندکی چروک ظاهر خوش‌ریخت‌تری پیدا می‌کنند.

 

  • راهنما اتوی کردن پارچه لینن

برای اتو کردن پارچه لینن بهتر است که پارچه را کمی مرطوب کنیم و درجه حرارت اتو را در حد متوسط نگه داریم . در صورتی که بخواهیم لباسی بدون چروک داشته باشیم بهتر است از اتو بخار استفاده شود ولی حتما کیفیت پارچه لینن استفاده شده در لباس را مد نظر داشته باشید .

 

  • جذب تعرق بدن: تنها ایرادی که این پارچه دارد از آنجایی که عرق بدن را جذب می کند، در صورت تعریق زیاد، لکه هایی بر روی پارچه ایجاد می شود.

 

 

برای خرید پارچه لنین کارشناسان نقشینه پارسی آماده راهنمایی، مشاوره، خرید و عرضه محصولات با کیفیت و ضمانت هستند.